Luxusní koncept LIV-2 od SsangYongu se představí v Paříži

Před třemi lety se na autosalonu v Soulu představil koncept LIV-1. Letošní koncept LIV-2 je de facto jeho pokračovatelem; v příštím roce bychom se ale měli dočkat už i produkční verze. Soudě podle prvních fotografií lze jednoznačně říct, že v SsangYongu odvedli neskutečný kus práce. LIV-2 jde s dobou, kopíruje nejmodernější trendy designu a přestože si zachovává rukopis značky, a vůz bude sedět na žebřinovém rámu, pryč jsou třeba excentrické křivky, které leckoho od nákupu SsangYonga odpudily.

Až jej automobilka začne vyrábět, připraví v něm místo až pro 7 cestujících, koncept však zatím ukazuje ve druhé řadě dvě samostatná sedadla. Klíčem k úspěchu by měly být také moderní technologie (např. monitorování slepého úhlu či jízdních pruhů) a bezpečnostní prvky na nejvyšší úrovni. Více se dozvíme na konci září, až odstartuje pařížský autosalon (29. září).

Už teď však víme alespoň to, jaké motory hodlají Korejci pro LIV-2 použít. V nabídce by se měl objevit benzínový dvoulitr a naftová jednotka 2,2. Diesel by měl nabídnout 180 koní, dvoulitr na benzín pak působivých 211 koní, který bude spojen i s osmistupňovým automatem a elektronickou mezinápravovou spojkou.