Luxusní koráb SsangYong Rodius Chateau

Rodius Chateau, v Koreji nazývaný Korando Turismo je druhou generací modelu Rodius, který se "proslavil" svým odpudivým vzhledem. Přestože je po designové stránce stále co zlepšovat, na interiér a výbavu by si mohl stěžovat jen málokdo. 

Zvenku není modernizace příliš patrná. Novinkou jsou pouze 17palcová litá kola a mohutná střešní nástavba, která vypadá téměř jako střešní box Thule. Místo aby rozšiřovala zavazadlový prostor má však umožnit pouze to, že cestující vzadu se budou moci téměř postavit. Více změn byste na exteriéru hledali marně. Podívejme se však dovnitř vozu.

Až deset individuálních křesel (přestože standardní konfigurace je nastavena pro 8 - dvě prostřední slouží spíše jako odkládací stolky). Integrován je audiosystém JBL s deseti reproduktory a subwooferem, DVD přehrávač, 22palcová LED televize, chladnička, záclonky na okna, Alcantarou potažený strop, kožené čalounění či dřevěné dekory. Chateau má také nezávislé okruhy klimatizace, přední a zadní parkovací senzory, zpětnou kameru, palubní počítač nebo navigaci. 

Motorizace zůstala stejná - turbodiesel o objemu 2,0 l e200XDI se 155 koňmi v pětistupňovém automatu a s náhonem na všechna čtyři kola. Díky horší aerodynamice a vyšší hmotnosti oproti svému předchůdci však i se stejným motorem "spolkne" větší množství nafty (10,5 l oproti 9,5 l/100 km).

Cena nového Rodiusu Chateru se pohybuje okolo 800 tisíc Kč. Jestli se ho dočkáme i v Evropě však zatím není známo.