Další dvojité vítězství Cruzů ve Valencii

 

VALENCIA: Pro Chevrolety byl sluncem zalitý víkend ve Valencii skvělý; Cruzy zvítězily v obou závodech druhého kola seriálu World Touring Car Championship (WTCC):
Yvan Muller dominoval v 1. závodech a Alain Menu získal vítězství v doslova akčním 2. závodě po napínavém boji.
Když k tomu připočteme 4. a 6. místo Roba Huffa a skutečnost, že tři Cruzy týmu RML bodovaly v obou závodech, byla výprava týmu do Španělska velmi úspěšná. Chevrolet upevnil své vedení jak v celkovém hodnocení výrobců, tak jezdců.
Vítězství Yvana Mullera v 1. závodě, když si udržel vedení v první zatáčce a rychle si vybudoval náskok a jen mírně zpomalil v závěru kvůli šetření pneumatik, znamenalo poprvé v historií WTCC vítězství jednoho jezdce v prvních třech závodech za sebou. Rob Huff skončil 4., hned za Tarquinim a Coronele   m, přičemž Menu skončil 5. po startu z 9. pozice.
V 2. závodě startoval Alain Menu z 2. pozice, do vedení se dostal D’Aste, ale Menu ho dokázal předjet. Díky kluzkému povrchu části tratě, který způsoboval problémy, začal o vedení bojovat Coronel. Kontakt vozidel v posledním kole poslal Alaina Menu mimo trať, ale problém skvělě zvládl a dokázal si vedení udržet do cíle. Huff skončil 6. a Muller 8.

Řekli:

Alain Menu (5./1.): „S mými výsledky jsem velmi spokojený, zejména po složité kvalifikaci. První závod byl dobrý a byl jsem velmi opatrný, abych nezničil pneumatiky a nakonec skončil 5., takže jsem vůči pozici na startu získal 4 místa. Podařilo se mi několik pěkných předjížděcích manévrů a po chvíli jsem byl za Robem, ale neměl jsem reálnou možnost zaútočit na něj. 2. závod byl napínavý, s velmi těsnými souboji a skončil jedním z mých nejhezčích vítězství. Věděl jsem, že na startu budou BMW vpředu, ale brzy jsem předjel Engstlera a dostihnul D’Asteho. Můj první útok byl trochu optimistický; dotknul jsem se ho a daroval mu zpátky vedoucí pozici. O několik zatáček později jsem získal vedení. Možná jsem jel trochu příliš konzervativně, ale snažil jsem se šetřit pneumatiky. Potom, co jsem na kluzkém povrchu vyjel z tratě, dojel mě Coronel a další. S Tomem jsem absolvoval pěkný souboj, přičemž mě poslal do trávy. Bylo to těsné, ale dokázal jsem uhájit vedení až do cíle. Už bylo načase, abych také já měl trochu štěstí!“

Yvan Muller (1./8.): „Vcelku to nebyl špatný víkend. 1. závod byl perfektní, díky skvělé práci týmu a vynikajícímu nastavení auta. Dobře jsem odstartoval a snažil jsem se v úvodních kolech vytvořit si náskok. Protože za mnou se dost bojovalo, bez problémů jsem se odpoutal a jedinou mojí starostí bylo šetřit pneumatiky. Do 2. závodu jsme změnili nastavení auta a myslím si, že ne dobře. Jezdil jsem za Robem, ale vyjel jsem z tratě a přišel o jednu pozici, ale získal jsem několik cenných bodů do hodnocení mistrovství.“

Rob Huff (1./8.): „Pro mne to nebyl nejlepší víkend, ale odnáším si důležité body do hodnocení mistrovství. V 1. závodě se toho mnoho neudálo a 4. místo byl dobrý výsledek. Na této trati se těžko předjíždí, zejména pokud je teplo. Dobře jsem odstartoval,  předjel Oriolu a dostihnul Coronela s Tarquinim, ale nemohl jsem je předjet. Současně jsem musel sledovat situaci za sebou, protože tam už byl Alain. V druhém závodě bylo auto lépe nastavené, držel jsem kontakt s auty přede mnou, ale nikdy jsem neměl možnost zaútočit na ně. V posledních kolech jsem do jisté míry sledoval show přede mnou a byl připravený využít situaci, ale každý si držel svou pozici. Takže 6. místo bylo to nejlepší, co jsem mohl dokázat.

Eric Nève: „Máme velmi dobrý začátek sezóny, čtyři vítězství ze čtyř závodů a důležité body do hodnocení výrobců. To je výborná správa, protože – jak jsme viděli dnes – v této sezóně je konkurence mnohem větší. Takže její dobrý začátek je velmi důležitý.“

 

VALENCIA, výsledky 1. závodu
1. Y. Muller, hevrolet Cruze, 13 kol za 22 min. 53,924 s

2. G. Tarquini, SEAT León WTCC, + 6,988 s
3. T. Coronel, BMW 320 TC, + 7,232 s
4. R. Huff, Chevrolet Cruze, + 8,892 s
5. A .Menu, Chevrolet Cruze, + 9,250 s

15. A. MacDowall, Chevrolet Cruze, + 31,373 s
22. P. Di Sabatino, Chevrolet Cruze, + 37,926 s

VALENCIA, výsledky 2. závodu
1. A. Menu, Chevrolet Cruze, 13 kol za 23 min. 03,207 s

2. T. Coronel, BMW 320 TC, + 0,993 s
3. D’ Aste, BMW 320 TC, + 6,125 s
4. N. Michelisz, BMW 320TC, + 1,629 s
5. F. Engstler, BMW 320TC, + 1,901 s
6. R. Huff, Chevrolet Cruze, + 3,007 s
8. Y. Muller, Chevrolet Cruze, + 6,368 s

14. A. MacDowall, Chevrolet Cruze, + 23,167 s
16. P. Di Sabatinom, Chevrolet Cruze, +27,071 s

Hodnocení jezdců WTCC po 4 z 24 závodů
1. Muller (Chevrolet), 88; 2. Menu (Chevrolet), 61;
3. Coronel (BMW), 58 ; 4. Huff (Chevrolet), 57; 5. Tarquini (SEAT), 44…

Hodnocení výrobců WTCC po 4 z 24 závodů
Chevrolet, 173 bodů; 2. BMW, 108, 3. SEAT, 101.

Příští závody: Race of Morocco, Marrakech, 14.-15. dubna 2012

Zdroj: www. chevrolet.cz