Evropská roadshow s Hyundai IONIQ
Hyundai IONIQ je prvním vozem na světě, který nabízí verze hybrid, plug-in hybrid a čistý elektropohon v jedné karosářské variantě. V atraktivních výstavních prostorách si lidé mohou novinku detailně prohlédnout a prozkoumat její pokročilé technologie. „S IONIQ chceme oslovit úplně nové skupiny zákazníků, kteří mají společný životní postoj. Říkáme jim Generace IONIQ. Stejně jako oni, věříme v technologii, což je důvod, proč jsme vytvořili jediný vůz s možností výběru ze tří elektrifikovaných pohonných jednotek. Je to budoucnost automobilismu,” uvedl Jochen Sengpiehl, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe.
 
IONIQ se bude nabízet v několika výbavách. Základní Future nabídne 15palcová litá kola, parkovací kameru, adaptivní tempomat, 7 airbagů, automatickou klimatizaci nebo vyhřívaný volant s koženým čalouněním. Ultimate pak bude zahrnovat klimatizovaná sedadla, parkovací asistent, bi-xenonové světlomety, 17palcová litá kola a celokožené čalounění. Za příplatek bude možné dokoupit metalický lak, osmipalcový displej s navigací, LED světlomety a rychlodobíjecí systém.
 
České ceny startují na 699 990 Kč v případě hybridu, plně elektrická varianta pak vyjde na 849 990 Kč. Elektrická verze s nejvyšší výbavou přijde na 999 990 Kč. Zájemci na tuzemském trhu se IONIQu dočkají v průběhu října.