Chevrolet představil zmodernizované Orlando

Poslední zmínka o renovaci Orlanda pochází z roku 2012. Obměna faceliftu však tehdy nepřinesla téměř žádné patrné změny, přestože evropští zájemci se mohli těšit z jednoho nového motoru. Je tedy nicméně jasné, že modernizace musela přijít i letos. Nové Orlando však už skutečně vypadá, že obměnami prošlo. Zlepšení se tak vozu dostalo po téměř všech stránkách.

Co se týče motorizace, hlavní novinkou je šestistupňový automat, které bude dostupný pro oba motory, jež zůstaly totožné. Orlando si tak stále můžete pořídit s naftovým dvoulitrem o výkonu 163 koní či dvoulitrový Ecotec LPGi se 140 koňmi. Standardem však zůstává nadále i převodovka manuální. 

Exteriér doznal změn hlavně vpředu. Orlando se pyšní novým nárazníkem s mlhovkami, z boku zaujmou nová litá kola, která navíc dostala nové brzdy. Zpětná zrcátka dostala LED směrová světla a indikátor přítomnosti aut ve slepém úhlu. Uvnitř vozu se pak objevují kvalitnější plasty, zpětná kamera či sedadla s vyhříváním. 

Podle dostupných informací je jasné, že nové Orlando přijde i do Evropy. Stejně tak víme, že pro Starý kontinent budou zachovány také motorové jednotky 2,0 VCDI, 1,4 Turbo a 1,8i. Kdy se k nám vůz dostane však říci nedokážeme. Nabízí se Frankfurt; oficiální údaje však tuto spekulaci zatím nepotvrdily.