Kia Cee´d GT modelový rok 2015 (od 9/2015 do současnosti)

Podobně jako u standardního modelu Cee´d došlo i u designu verze GT pouze k drobným změnám. Faceliftovaná verze má nové nárazníky a prahy, obměnila se technologie světlometů a přibyla 16 a 17palcová litá kola.

Také uvnitř vozu prošel Cee´d GT víceméně totožnými úpravami, jako běžný Cee´d nebo jeho třídvéřová sportovní verze Pro_Cee´d GT - více chromovaných prvků dodává interiéru na atraktivitě. Modifikován byl ale volant, který má jiné tvarování spodního ramene, a tlačítko startování je nyní hliníkové.

Více se pracovalo především na technice motoru a jízdních vlastnostech. Přeplňovaný čtyřválec 1,6 T-GDI má nyní vyšší plnící tlak turbodmychadla, což přináší výsledek v podobě zlepšení točivého momentu v nižších otáčkách se zachováním výkonu 204 koní a 265 Nm točivého momentu celkově. Díky tomu se dokáže Cee´d GT dostat na stovku o jednu desetinku rychleji (nyní za 7,6 s). Úpravy se dotkly také předních kotoučových brzd, které jsou ve faceliftované verzi vozu o 20 mm větší (nový rozměr činí 320 mm) a "gétéčko" tak ze stovky zastavíte o 1,4 m dříve. S novým GT Modem si navíc můžete vychutnat parádní zvukovou kulisu, kterou zajistí elektronický generátor.

Motorizace:

Provedení

Druh karoserie/počet dveří

Převodovka

Zdvihový objem

kW/PS

Období výroby

KIA cee´d 1.6 T-GDI GT

  Hatchback, 5  

M6  

   1591 ccm  

   150 / 204  

  od 09/2015