22 nových modelů. To je Hyundai Product Monumentum 2017

Nejstručnější resumé hovoří zcela jasně - Hyundai Product Monumentum 2017 obsahuje 22 nových modelů vozů Hyundai. Automobilka tímto plánem reaguje na zpomalení nárůstu prodejů jejích vozidel, který však přesto dosahuje velmi pozitivních hodnot. Tato vize byla známa již v době konání autosalonu ve Frankfurtu, teď ji však poprvé oficiálně představujeme.

První novinkou, která se objeví na trhu již tento rok, je jednoznačně model i10. Prognózy pro segment minivozů totiž hovoří jasně - v příštích třech letech naroste o 25%. Odhady Hyundaie hovoří o 74 000 zákaznících pro "í desítku" jen během roku 2014; to by pro automobilku znamenalo podíl 6,3% na trhu a tím i nárůst oproti současným hodnotám o téměř půl procenta. Proto také došlo k rozšíření výroby v Turecku, kde bude produkce dosahovat ročně 200 tisíc vyrobených kusů.

Další na řadě pak bude nový Hyundai i20. Zájemci o modernizovaný model budou muset vyčkat zhruba do příštího léta, kdy by se tento vůz mohl dostat na trh. Tyto dva modely by po renovacích měly zajistit dobré postavení v nižších segmentech s automobily a Korejci by se následně začali více věnovat těm vyšším. 

To přinese např. nový Hyundai ix35 pro rok 2015, u kterého je navíc v plánu plně hybridní verze. Zde však zatím nevíme, jestli bude hybridní verze k dostání současně s uvedením té klasické.

Období po roce 2015 pak přinese renovace modelů i30 a ix20. První zmíněný model by se v nové podobě měl představit v roce 2017. Další novinky zatím nejsou přesně známy, ale už teď se dá téměř s jistotou říct, že rok 2016 bude startem pro nové malé SUV.

V neposlední řadě se plán dost možná dotkne také oblasti se sportovními vozy. Hyundai totiž nedávno odhalil své plány na vybudování sportovní divize, která by měla přinést zajímavé úpravy běžných modelů. Pokud bude i tento plán natolik úspěšný, jako byly poslední roky, není o další expanzi vůbec třeba diskutovat.