Peníze z Nošovic poprvé rovnou do Koreje

 Suma překračující půl miliardy Kč bude vyplacena jako dividenda z celkového zisku 7 miliard korun. Zbylé peníze nebudou rozděleny, 5% však "spolkne" rezervní fond. Celkový zisk po zdanění zaznamenal meziroční nárůst o více než 200%. V loňském roce to byla 2,9 mld., letos dokonce 7,01 mld. korun. Tržby samotné pak stouply o jednu třetinu do celkové výše 92 mld. korun. Účty vykazovaly za rok 2012 více než 4 mld. korun, konsorcium japonských bank na rok 2013 poskytlo půjčku další 2,5 mld. korun.

Pro porovnání: Škoda Auto naproti svému velkému rivalovi v našem prostřední propadla. Její zisky se snížily o 4,5% na 15,4 mld. korun. Celková částka tržeb se však navýšila na hranici 262,6 miliard. TPCA, společný podnik Toyota Motor Company a PSA Peugeot Citroën, vykázala loni pokles o 52 milionů korun na celkových 319. Tržby tohoto koncernu pak spadly o 14% na 34 miliard korun.

Hyundai navíc díky daňovému zvýhodnění zaplatil o celou miliardu korun méně, než ostatní společnosti, které tuto úlevu nemají (zdroj: iDnes). Díky dotacím za zaměstnanost v regionu s vysokou mírou tohoto ukazatele pak její finanční prostředky také narůstají. Průměrná mzda v automobilce se tak pohybuje kolem 29 000 Kč.