CHEVROLET - Chevrolet Volt získal cenu „Grand Prix de l'Environnement 2009“
Už téměř čtvrt století oceňují odborníci během každoroční pařížskévýstavy Festival Automobile International projekty, které doautomobilového průmyslu vnášejí emoce a entuziasmus.  Během letošního24. ročníku Festival Automobile International v Paříži organizátořifestivalu zdůraznili fakt, že současná ekonomická krize mění vnímáníautomobilismu i způsob využívání automobilů.

„Designeři,konstruktéři i marketingoví specialisté v automobilovém průmyslu budoumuset nabídnout automobil, který by uměl bez kompromisů reagovat nanové požadavky zákazníků, aniž by ztrácel na přitažlivosti," říká RemiDepoix, president výstavy Festival Automobile International.

Vsouladu s tím udělili členové poroty (čelní představiteléautomobilového průmyslu, umělci, zástupci médií), vedené architektemJean-Michelem Wilmottem a čtyřnásobným mistrem světa F1 AlainemProstem, prestižní cenu „Grand Prix de l'Environnement 2009" modeluChevroletu Volt.

Chevrolet Volt využívá sofistikovanoutechnologii GM pro elektromobily s prodlouženým dojezdem (E-REV)nazvanou „Voltec". Při jízdách do vzdálenosti 60 km využívá ChevroletVolt jako zdroje energie výlučně lithium-ionové baterie, nabité z běžnésítě 230 V. Při delších jízdách si vůz elektřinu sám vyrábíprostřednictvím malého spalovacího motoru propojeného s generátorem -Chevrolet Volt je tedy za všech okolností poháněný výhradně elektřinou.

„Pro General Motors a všechny členy týmu, kteří na projektuVolt pracovali je udělení ceny „Grand Prix de l'Environnement 2009"velkou poctou. Chevrolet Volt nově definuje automobilovou mobilitu,"říká Brent Dewar, viceprezident GM Europe odpovědný za prodej,marketing a poprodejní služby. „Díky využití systému Voltec nabízí nášmodel zákazníkům stovky kilometrů jízdy na elektrický pohon, což jejasnou odpovědí na energetické výzvy dneška i budoucnosti!"