Prezident Zeman ocenil Hyundai

Vyrábět takové množství vozů umožnilo otevření třetí směny v září roku 2011. "Díky tomu může automobilka v Nošovicích produkovat 300 tisíc vozů za jediný rok, a to dokonce i bez přihlédnutí  k situaci na evropských trzích," jak oznámil Petr Vaněk, mluvčí automobilky. Loňská čísla hovořila o 303 035 vyrobených autech, za rok 2011 to pak bylo o něco málo více než 251 tisíc. 

Pro Hyundai obecně platí, že mimo oblíbenost mezi českou klientelou je také jednou z jeúspěšnějších investic v ČR za poslední dvě dekády. Moravskoslezský kraj si nechal vypracovat studii, jejíž výsledky jasně hovoří o snížení nezaměstnanosti o 1,7%, v rámci celé republiky je to pak 0,3%. Díky nošovické průmyslové zóně získalo pracovní místa 10 500 lidí (z toho 3 500 přímo v továrně), celkově pak automobilka u nás zaměstnává 16 800 lidí.

Tuto statistiku ocenil i sám pan prezident. Továrnu označil za "ostrov pozitivní deviace" v regionu s vysokou nezaměstnaností. Kromě prezidenta Hyundai Motor Manufacturing Czech Kim Jun Ha se pak setkal také se zaměstnanci firmy. Jasně pak také odmítl, že Nošovice jsou pouhou montovnou: "Ona primitivní představa se zrodila v hlavách lidí, kteří automobilku zevnitř nikdy neviděli."

Nošovice se sídlem výroby značky staly na jaře 2007, kdy začala stavba. Od podzimu 2008 pak již probíhá výroba, a to v nemalých rozměrech. Letošní květen přinesl vyrobení miliontého vozu Hyundai. Dnes z této výrobní linky sjíždí Hyundai i30 ve třech verzích, MPV ix20 a SUV ix35.