Výroba modelu Hyundai i30 kombi nové generace byla zahájena

Kombi si orientací na evropské zákazníky zachovává všechny skvělé vlastnosti konstrukce řady i30, s nimiž verze hatchback slaví úspěchy na evropském trhu – tedy kvalitu, skvělý poměr cena/výkon, elegantní design, hospodárnost a potěšení z jízdy – a přidává k nim větší praktičnost a objemnější zavazadlový prostor.

Jen několik týdnů po uvedení na trh se počet objednávek na vozy nové generace i30 blíží již k hranici 60 000 vozů. Hyundai i30 je tak v roce 2012 nejoblíbenějším modelem značky u evropských zákazníků, před kompaktním SUV ix35, dalším vozidlem vyráběným v Evropě. Hyundai očekává, že kombi zvýší poptávku po modelech i30 a bude se podílet cca 30 % na celkovém prodeji této modelové řady. Plán nošovické automobilky letos předpokládá výrobu cca 127.000 kusů modelu i30 nové generace obou verzí, z nichž na kombi připadne zhruba 25.000, tj. asi 20% celkového objemu.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Uvedení verze kombi je po velmi pozitivním přijetí pětidveřové verze další fází uvádění nové generace i30 na evropský trh. Kombi nabídne spotřebitelům více možností, a je také potvrzením kvality i důležitosti týmů v našich evropských designérských a technických střediscích, stejně jako v našem evropském výrobním závodě.“

Nová generace i30, v provedení jako pětidveřový hatchback, nebo nejnověji jako kombi, je navržená a zkonstruovaná v Technickém středisku Hyundai Motor Europe v německém Rüsselsheimu a s ohledem na očekávání evropských spotřebitelů, se může pochlubit skutečně evropskou identitou.

Nové kombi i30 zvyšuje bez kompromisů úroveň praktické využitelnosti v oblasti designu díky objemu zavazadlového prostoru 528 litrů, při vzpřímených zadních sedadlech, a 1642 litrů při sklopených zadních sedadlech. Kombi bylo od začátku vyvíjeno společně s hatchbackem, takže designéři mohli vytvořit ladné linie s výraznými rysy rodinného vozu inspirovanými designérskou filozofií fluidních tvarů, které charakterizují současné automobily Hyundai.

Na cestě vzhůru evropskými prodejními žebříčky obdržela nová generace i30 již několik významných ocenění. Mezi ně patří pětihvězdičkové hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP včetně výsledku 90 % v kategorii ochrany dětí a maximálního počtu bodů za ochranu osmnáctiměsíčního kojence a tříletého dítěte.

Nová generace i30 byla nedávno vyhlášena „Vozem roku“ (Car of the Year) a „Nejlepším rodinným vozem“ (Best Family Car) renomovaným britským internetovým portálem Carbuyer.co.uk, který tím potvrdil atraktivitu nového modelu pro evropské zákazníky.

Vozy nové generace i30 jsou vyráběny společně s modely ix35 a ix20 v závodě Hyundai v Nošovicích na Moravě, který přijal po spuštění třetí směny v září 2011, cca 900 nových zaměstnanců. Během prvních pěti měsíců roku 2012 vzrostla výroba o 39 % v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Začátkem června byla spuštěna druhá linka na výrobu převodovek, která přinesla dalších 97 nových pracovních míst.

Stejně jako všechny nově uváděné modely Hyundai, je i nová generace modelové řady Hyundai i30 nabízena v Evropě s programem 5leté komplexní záruky Hyundai, oceňovaným paketem zákaznických služeb, jehož součástí je 5letá záruka bez omezení ujetých kilometrů, 5 let asistenční služby zdarma a 5 let kondičních prohlídek, rovněž zdarma.