Kia pomáhala v povodněmi zasažených Křešicích

Původně měli zaměstnanci vyrazit na firemní teambuilding, ale již během prvních zpráv o ničivé povodni jsme náš záměr přehodnotili a společně se rozhodli pomoci tam, kde bude potřeba ", sděluje Kateřina Vokounová, která v KIA MOTORS CZECH zodpovídá za veřejně prospěšné aktivity společnosti.

Ve spolupráci s Nadací Naše dítě, jejíž je Kia dlouholetým partnerem, byla vytipována obec Křešice. Ta patří mezi jedno z nejvíce postižených míst v ČR. Zatopena byla i budova základní školy. Zde se zaměstnancům Kia podařilo během jediného dne kompletně odstranit omítku ze zdiva v suterénu školy, kde se mimo jiné nacházejí prostory školní družiny, šatny a technické zázemí.

"Všem v Kia patří velký dík. Byla radost sledovat, jak jim jde práce od ruky a jak si vzájemně pomáhají. Jejich snahy pomoci dětem si moc vážíme ", prohlásila na adresu zaměstnanců společnosti ředitelka školy, paní Lenka Špittová.

"Poděkování patří také firmě Bosch, která na dobrovolnickou akci zapůjčila elektrická kladiva", doplňuje Kateřina Vokounová a dodává: "Nadšení a velké odhodlání jsme měli, ale bez kvalitního nářadí bychom jen těžko zvládli dotáhnout do konce, co jsme si předsevzali."

Pomoc základní škole v Křešicích bude ještě pokračovat. Kromě materiální pomoci v podobě rukavic, čisticích prostředků a úklidového náčiní uvolnila Kia ještě částku 100 000 Kč na obnovu vybavení školy.