Chevrolet z Uzbekistánu: Daewoo Gentra

V místě prodeje však nemusí tento mix značek zavdat žádnému problému. Gentra totiž půjde pouze na ruský, ukrajinský a uzbekistánský trh, kde žádný bratrský model Chevroletu není k dispozici. Volba bude pro potenciální zákazníky jednodušší i v tom, že vůz se bude nabízet pouze s jedním motorem, a to benzínovým o objemu 1,5 l se 105 koňmi. Na výběr pak bude převodovka, která může být jak manuální, tak automatická; průměrná spotřeba se tak bude pohybovat od 8,5 do 9,5 l/100 km.

Mohlo by se zdát, že Gentra časem přeci jen půjde i na export; motor totiž plní emisní normy Euro V, přestože pro destinace, kde se prodává, postačuje o stupeň nižší. Pravděpodobně však zůstane jen ve zmíněných lokalitách, protože evropské trhy patří víceméně výhradně Chevroletu. V Rusku si navíc Gentra klade za cíl soupeřit s takovými vozy, jako je Hyundai Solaris, Kia Rio, Renault Sandero či Volkswagen Polo.

Proto asi není náhodou, že již v základní verzi se majitel dočká klimatizace, imobilizéru nebo předních mlhovek. Ve vyšší verzi výbavy jsou pak k dispozici vyhřívaná přední sedadla, střešní okno, CD a MP3 přehrávač nebo falešné dřevěné dekory interiéru.

Základní cena se má pohybovat v přepočtu kolem 250 tisíc Kč, což jí zařadí pod veškerou konkurenci. Díky tomu by měl být model velmi dobře prodejný.