Kia Soul modelový rok 2017

Od roku 2014 je pro evropské zákazníky dostupná nová generace modelu Soul. Už nyní se nám ale představuje její facelift, byť zatím pouze pro domácí korejský trh. Evropa jej dostane příležitost ocenit pravděpodobně na březnovém autosalonu v Ženevě v roce 2017.

Jak už bývá pro facelifty příznačné, obměněnými prvky exteriéru jsou především nárazníky a světlomety. V případě Soulu 2017 tomu není jinak, přední nárazník působí robustněji, mřížka chlazení byla mírně vyladěna, výrazně se proměnil prostor pro mlhovky, světla jsou nová kompletně. Drobné úpravy zaznamenaly světlomety také vzadu. Novinkou jsou 18palcová litá kola, která budou dostupná s vyššími verzemi výbav. Přibyl také nový paket Style Up.

V interiéru nesmí chybět tradiční novinka posledních let, která doplňuje většinu vozů automobilky, nový multimediální systém. Další úpravy jsou již pouze kosmetické; pozměnily se dekory a čalounění.

O motorizaci pro Evropu zatím nejsou informace dostupné. Jisté je pouze to, že domáci korejský trh žádné změny v tomto směru nečekají, na americký by se měla dostat nová přeplňovaná "jedna šestka" s 204 koňmi.