Konec Chevroletu v Evropě již za dva roky

V roce 2005 se konal návrat Chevroletu na evropský trh. Z Jižní Koreje se sem dovážely především vozy pod tamním označením Daewoo, u nás se však prodávaly jako Chevrolet. Většina se jich také v Jižní Koreji vyrábí. Tomu má teď však být konec. Pro ne zcela optimální výsledky bylo rozhodnuto prodeje Chevroletů v Evropě zastavit.

Kdo má však korejského Chevroleta v garáži se nemusí strachovat. "Budeme i nadála poskytovat všechny záruky, dodávat náhradní díly a servisovat jejich vozy Chevrolet, a to samozřejmě i na vozy zakoupené od nynějška do konce roku 2015", vysvětluje prezident a výkonný ředitel evropské sekce Chevroletu Thomas Sedran.

Prodeje zůstanou zachovány pouze pro Rusko a Společenství nezávislých států. Ve zbytku Evropy se bude automobilka soustředit na jiné modely. Zpráva o tom, že Chevrolet by mohl zcela nahradit Opel, se tak ukázala jako lichá. Korejská značka se měla navíc stát určitým typem mainstreamových vozů, což se pro jejich kvalitu a oblibu zde v Evropě také nepotvrdilo a ve svém důsledku to narušilo plány celého koncernu General Motors.

Počet Chevroletů se v loňském roce pohyboval lehce pod hranicí 190 tisíc prodaných kusů. Značka pak GM vynesla celých 20% globálních prodejů.