SEMA Show 2013: Co předvede Chevrolet v Las Vegas?

Z korejských automobilek se na SEMA zatím blýskl např. Hyundai, když předvedl pětisetkoňovou Elantru, nebo Genesis Coupe s výkonem téměř dvojnásobným. Letos se však představí i Chevrolet, který si do Las Vegas přiveze 7 úprav svých vozů.

Primát mezi nimi drží Aveo, jinde známé jako model Sonic. Korejci ho upravili hned třikrát, a tak se budeme moci podívat na Performance Sonic RS Concept. Ten se ještě více odlišuje od klasického Sonicu RS, protože dostal nové sání, více průchozí výfuk, 18palcová kolá, sportovní odpružení a přední brzdiče Wilwood. Změny se dotkly i designu, a tak má Performance Sonic karoserii ve žluté barvě Lemon Peel Yellow.

Jako další se představí Ricky Carmichael All-Activity Sonic, který ještě navíc oproti první úpravě dostal turbodmychadlo. Bohužel však nevíme nic o jeho výkonu. Další úpravy se pak týkají spíše outlooku vozu, na střeše tak najdeme nosič s větrným štítem, barva je pak laděna do matu.

Třetí úpravou je pak Personalisation Sonic Concept. Ten je specifický především tím, že se bude upravovat až v průběhu celé show. Jedinou změnou, kterou oproti běžnému Sonicu bude mít už od počátku, bude soundsystém Kicker. Výfuk Borla nebo brzdiče Wilwood a další prvky na něj budou teprve montovány. 

Dalším reprezentantem automobilky bude Malibu LTZ Concept s 19palcovými koly, výfukem Borla a sportovním sáním. Objevit by se měl také naftový Cruze s drobnými úpravami od 3dCarbon a soundsystémem Kicker. Model Impala bude zastoupen ve verzi Urban Cool a ukáže 20palcová kola, kožená sedadla a soundsystém Bose Centerpoint Surround Sound, napojený na infotainment systém Chevrolet MyLink. Samozřejmě přes dotykový displej.

Chevrolet pak představí ještě Spark EV s točivým momentem 544 Nm. Na 100 km/hod by se měl dostat za 7,5 sekundy, přesto neohromí žádným závratným výkonem. Elektromobil bude mít posvícené logo vpředu nebo startovací tlačítko ve vojenském stylu pod krytkou.

Všechny novinky budou v Las Vegas na SEMA Show 2013 k vidění již příští týden.