Více o novém Hyundai i30 kombi: Jaký má kufr?

Hyundai i30 Wagon se oficiálně představil na ženevském autosalonu, kde automobilka zároveň odtajnila další údaje. Díky tomu se můžeme podívat do zavazadlového prostoru a interiéru. Blíže se ale podiváme i na rozměry, které narostly na 4585 mm do délky a 1465 mm do výšky. Na šířku a u rozvoru jsou rozměry více podobné hatchbacku (1795, resp. 2650 mm). Zavazadelník nabízí působivých 602 l objemu, při sklopení zadních sedadel jej lze navýšit až na 1650 l. V porovnání se svojí největší konkurencí Škodou Octavia tak mírně ztrácí, poráží ale např. takové vozy, jakou jsou VW Golf Variant, v daném segmentu taktéž velmi oblíbený, a předčí i další vozy (Opel Astra nebo Ford Focus). Navíc ale nabízí ještě odkládací schránky pod podlahou a kolejnice pro udržení nákladu na svém místě. Jeho všestrannost tak staví i30 Wagon na vrchol.

Pod kapotou jsou umístěny stejné jednotky jako u hatchbacku. V nabídce tak najdeme atmosférickou benzínovou variantu 1,4 se 100 koňmi, 120 koní nabízí přeplňovaný litrový tříválec, nejsilnější jednotkou je čtyřválec 1,4 T-GDI se 140 koňmi. Dieselové agregáty mají všechny objem 1,6, jsou však dostupné ve třech výkonových variantách s 95, 110 a 136 koňmi. Ke všem motorům je přiřazena šestistupňová manuální převodovka, nejsilnější varianty je možné spárovat i se sedmistupňovým automatem. Pohon jde ve všech případech na přední nápravu.

V interiéru se nachází manuální klimatizace a multimediální systém se samostatně stojícím displejem, který může mít až 8 palců. Nechybí sada bezpečnostních systémů, jako je např. monitoring jízdních pruhů, který je k dostání už v základním provedení. Vyšší výbavy nabízí dále např. autonomní brzdění, adaptivní tempomat, detekci slepého úhlu či kontrolu únavy řidiče. Za příplatky je možné i30 Wagon doplnit pakety, které přidají např. kožené čalounění, bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, zpětou kameru nebo služby Live Services.

Model i30 Wagon je určen především evropským zákazníkům. V ČR si jeho předchůdce vydobyl silné postavení a očekává se o něj velký zájem i nyní. Proto se při vývoji v Hyundai zaměřili i na další zlepšení jízdních vlastností a nového kombíka proháněli po Nürburgringu, kde dosáhl působivých výsledků.